Můj blog

Zajímám se o společnost, politická témata, o život kolem sebe a chybí mi dlouhodobě možnost vyjádřit svůj názor mimo volební období, kdy stejně ale nemáme šanci ovlivnit aktuální otázky typu: Chceme dát miliardy na obědy dětem do škol nebo do reformy vzdělávání? Chceme zakázat předjíždění kamiónů na dálnicích? Opravdu chceme o Vánocích do pohádek dávat reklamy nebo chceme mít možnost si připlatit za kvalitnější péči v nemocnicích? Známe vůbec největší problémy, které trápí ČR a ptá se nás na ně někdo?

Je mnoho a mnoho dalších a často i aktuálních témat, která se nás velmi úzce dotýkají, ale rozhodují o nich jiní a někdy i v rozporu s tím, co některé politické strany proklamují před volbami.

Můžeme mávnout rukou a říct si, že to stejně moc věcí nezmění, ale to mi není vlastní a hlavně jsem se předsvědčila už na mnoha jiných oblastech, že tu moc máme, když si ji vezmeme. Věřím proto, že pokud bude hlasovat několik desítek nebo i více tisíc lidí, pak je větší šance, že si kompetentní společnosti, parlament nebo třeba i vláda více rozmyslí, jak něco rozhodnou nebo změní. Věřím, že máme možnost...